Zarabiająca polisa na życie warta grzechu

polisa na życie

Oszczędzanie jest nie tylko coraz bardziej modne ale i niezmiernie korzystne. Inwestować można na wiele przeróżnych sposobów. Do dyspozycji są rachunki oszczędnościowe, lokaty, fundusze inwestycyjne czy obligacje. Swoje środki można również inwestować w nieruchomości i inne rzeczy. Jednak czy ktoś przypuszczał, że można inwestować w polisę ubezpieczeniową?

Niewątpliwie polisa na życie warta uwagi tych, którzy myślą o przyszłości to norma. Jednak przyszłość nie musi być jedynie zabezpieczeniem od nagłych wypadków. Istnieją polisy na życie z funduszem kapitałowym. Takie produkty ubezpieczeniowe poza zapewnieniem ochrony pozwalają odkładać dodatkowe środki np. z myślą o emeryturze.

Jednak to nie jedyna możliwość zaoszczędzenia w ramach polisy swoich pieniędzy na późniejsze lata. Takie środki mogą zostać przeznaczone np. na studia czy start w samodzielne życie dla potomstwa. Tego typu polisa na życie warta jest zgłębienia swojej charakterystyki. Bowiem jeśli pieniądze na siebie pracują jest to z korzyścią dla wszystkich.

Jak to dokładnie działa? Składka wpłacana w ramach tego typu polisy ubezpieczeniowej jest dzielona. Co oznacza, że część staje się rzeczywistą składką ubezpieczeniową, druga część to kapitał w ramach funduszu kapitałowego.

Oczywiście przed wybraniem tego typu opcji do ulokowania kapitału warto zapoznać się szczegółowo z ofertą. Polisy z funduszami kapitałowymi mogą bowiem wiązać się z ryzykiem utraty części środków, bądź z drugiej strony wymuszać podpisanie umowy na określony czas. Nie mniej, jeśli ktoś i tak planuje ulokowanie swoich pieniędzy za pośrednictwem jakiejś instytucji – warto rozważyć taką opcję.