Ile jest warta polisa na życie?

warta polisa na życie

Jakie są korzyści z posiadania ubezpieczenia? Być może są również powody mówiące, że nie warto decydować się na tego typu polisę? Zapewne znaleźć można argumenty za każdą odpowiedzią jednak warto do sprawy podejść ze zdrowym rozsądkiem.

Na początek istotne jest pytanie jakich pieniędzy jest warta polisa na życie? Tu wszystko zależy od tego jak spory wydatek można sobie pozwolić. Dla jednych kilkadziesiąt złotych miesięcznie może być sporą kwotą. Z kolei innym dodatkowy wydatek nie obciąży budżetu w istotny sposób. Dlatego przede wszystkim trzeba mierzyć siły na zamiary. Nie sztuką jest ubezpieczyć się na wysoką sumę i do tego uzupełnić wszystko dodatkowymi pakietami, jeśli w ogólnym rozrachunku będzie to dla ubezpieczonego większy stres niż komfort.

Ubezpieczenie ma dawać poczucie bezpieczeństwa. Nie powinno być w żadnym wypadku dodatkową życiową trudnością. Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na drogą polisę i spore wydatki – można pomyśleć o mniejszej sumie ubezpieczenia lub zrezygnować z niektórych jej opcji. Ciekawym rozwiązaniem są także polisy grupowe, podpisywane np. w zakładach pracy. Często są one na preferencyjnych warunkach.

Teraz warto spojrzeć na to ile jest warta polisa na życie od drugiej strony. Tu pojawia się pojęcie całkowitej sumy ubezpieczenia. Jest to maksymalna kwota na jaką liczyć może ubezpieczony bądź osoby uposażone w przypadku wypłaty świadczeń. Im wyższa jest ta kwota, tym proporcjonalnie większe będą składki. Dlatego też status materialny osoby ubezpieczającej się jest tu istotnym aspektem.